Medové rezy s tvarohom

Ingediencie:

-25 dkg hladkej múky
-5 dkg múčkového cukru
-7 dkg Hery
-1 vajce
-6 vrchovatých lžic medu
-2 lyžičky jedlej sódy
-marmeláda na pomazanie jednej upečenej placky
krém č. 1:
-1/2 l mlieka
-2 vanilkové pudingové prášky
-15 dkg masla
-cukor kryštál a rumové aróma podľa chuti
krém č.2:
-1/2 kg tvarohu vo vaničke, červeného tučného
-15 dkg zakysanej smotany krémovitej
-1 vanilkový cukor
-múčkový cukor podľa chuti
-1 želatinový ztužovač za studena

Postup prípravy:

Heru rozpustíme, pridáme všetky ostatné suroviny a spravíme cesto. Dajte tam určite vrchovaté lyžice medu. Cesto bude polotuhé. Rozdelíme si ho na dva diely a každý diel rozotrieme na plech s pečiacim papierom(cca 25x35cm). Nožík pri rozorieraní namáčame do vody. Pečieme v predohriatej trúbe na 180 st. a ide to naozaj rýchlo.

Vychladnuté placky oddelímé od papiera, ale inak ich na ňom možeme nechať. Jednu placku potrieme zľahka marmeládou a rozotrieme na ňu krém č. 1:

V mlieku uvaríme puding a necháme vychladnúť. Maslo vyšľaháme a zašľaháme studený puding. Ja som začala šlahať metličkami, ale určitě to ide lepšiě nožovým mixérom. Pridáme krištáľový cukor a rumové aroma podľa chuti a necháme v chladničke trochu stuhnúť. Na to natrieme krém č. 2:

Zmiešame všetky suroviny, osladíme poľa chuti, podľa návodu si spravíme ztužovač a vmiešame ho do krému. Natieme ho na krém č. 1.

Priklopíme druhým plátom a trochy primačkáme. Možeme ešte ozdobiť čokoládou alebo grankom. Necháme stuhnúť v chladničke, podávame z chladničky.

Jedna myšlenka na “Medové rezy s tvarohom”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *